Tutaj znajdziesz kilka wybranych inwestycji z mijającej kadencji:

PSP Zawadzkie

W ramach całego zadania wykonaliśmy  pełną termomodernizację 9 budynków użyteczności publicznej.  Zostały docieplone stropy i  ściany, wymieniliśmy również okna i drzwi,
 a także każdy budynek zyskał nową elewację.  Wykonaliśmy również remont dachu na budynku szkoły  oraz na budynku OPS - u w Zawadzkiem. Wszystkie budynki obecnie prezentują się doskonale.

Wymiana oświetlenia ulicznego na lampy typu LED

W ramach I etapu wymieniliśmy 804 lampy starego typu na nowoczesne typu  LED z pełną automatyką. W chwili obecnej trwają pracę nad ogłoszeniem przetargu na wymianę kolejnych opraw na tzw. obwodach wydzielonych. Jeszcze w tym roku zostaną wymienione pozostałe lampy oraz podświetlone mostki na stawie hutniczym.

Remonty mieszkań socjalnych
i komunalnych

W przeciągu całej kadencji wyremontowaliśmy wiele mieszkań   podnosząc ich standard. Gmina przeznaczyła mnóstwo środków na   remonty dachów,  przebudowę wielu toalet i łazienek,  wymianę okien, drzwi, instalacji cieplnych, elektrycznych, pieców, itp. W tym roku planowane są kolejne kosztowne zadania.

Koncepcja budowy dróg, chodników, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i oświetlenia ulicznego na nowopowstającym osiedlu nad stawem hutniczym w Zawadzkiem

W okolicach czerwca tego roku firma budowlana  wejdzie na teren budując infrastrukturę dla nowopowstającego osiedla mieszkaniowego w formule Zaprojektuj -Wybuduj. Uzbrojonych zostanie 16 działek budowlanych.

Wiejskie Centrum Kultury
w Kielczy

Odkupiliśmy budynek byłej poczty od właścicieli prywatnych i wykonaliśmy pełną termomodernizację budynku. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Wzmacniana jest  podłoga, następnie zamontowana instalacja grzewcza  oraz ułożona wykładzina. W dalszej części do wykonania  pozostaje wyrównanie i gładzenie ścian. W pierwszej połowie roku planowane jest otwarcie biblioteki w nowej siedzibie. 

Prezentacja budynku byłego gimnazjum w Żędowicach

Gmina posiada projekt budowlany wraz z pozwoleniem na przebudowę budynku na potrzeby powstania Wiejskiego Centrum Kultury w Żędowicach wraz z  budową strażnicy OSP.  Oczekujemy na ostateczne decyzje związane
z finansowaniem tego przedsięwzięcia. 

Żłobek w Zawadzkiem

Pozyskaliśmy kolejne środki w ramach programu rządowego "MALUCH" na zwiększenie miejsc
w Żłobku. Od września tego roku liczba miejsc w Żłobku wynosić będzie 50. Wspaniała i zaangażowana kadra gwarantuje wysoki poziom usług, czego dowodem są liczne podziękowania ze strony rodziców.

Bezpieczne przejścia dla pieszych

Dla tutejszego samorządu bezpieczeństwo mieszkańców stawiane jest na pierwszym miejscu. Pozyskujemy i będziemy  pozyskiwać środki zewnętrzne na doświetlenie przejść dla pieszych wraz z odświeżeniem pasów bezpieczeństwa. Docelowo planujemy również montaż aktywnych tablic ostrzegawczych.